Voľný čas - turistika, lyžovanie a iné aktivity

Turistika v okolí Smokovcov

Okolitá príroda v okolí Smokovcov je stvorená na prechádzky a túry rôznych obtiažností. Či už sa vyberiete len na Hrebienok, alebo na náročnejšiu túru, vždy bude čo obdivovať a kam sa opäť vracať. Medzi najpopulárnejšie chaty patrí asi Rainerova útulňa, nachádzajúca sa len pár minút od Hrebienka. Pre náročnejších turistov sú tu Zamkovského chata, Zbojnícka chata alebo Rainerova chata, ponúkajúce nielen občerstvenie, ale v prípade potreby alebo zlého počasia aj možnosť ubytovania. Tu nájdete ďalšie informácie o turistike a turistických trasách, nachádzajúcich sa v blízkosti Smokovcov.

Turistika v okolí Smokovcov

Cykloturistika a cyklotrasy

Pre milovníkov cykloturistiky ponúkajú Smokovce veľa možností na vyžitie. V okolí sú k dispozícii ako normálne cesty, po ktorých sa dostanete napríklad do tatranských obcí a osád, tak aj cyklotrasy, vedúce do širokého okolia v dĺžke desiatok kilometrov. Viac informácií o cyklotrasách v blízkosti Smokovcov nájdete tu.

Cykloturistika v okolí Štrbského Plesa

Tatranský dóm a ľadové sochy

Hrebienok sa v posledných rokoch taktiež stal známym pre organizovanie a stavbu tzv. Tatranského dómu a ľadových sôch. O čo sa jedná ? Počas zimného obdobia sa na Hrebienok navozí veľké množstvo ľadu, z ktorého sa následne vytvoria viaceré ľadové sochy a rôzne stavby. Niektoré z nich sú umiestnené na voľnom priestranstve, iné sú kryté a chránené tzv. dómom, ktorý udržuje stabilnú teplotu. Atmosféra je navyše dokreslená osvetlením rôznymi farbami, ktoré na prvý pohľad pritiahnu pozornosť. Návštevníci si môžu tieto výtvory prezrieť bezplatne, rovnako aj vstup do dómu je bezplatný. Ďalšie fotografie ľadového dómu a ľadových sôch.

Tatranský dóm a ľadové sochy

(Fotografie sú majetkom autora. Uvedené informácie sú len informatívne a za ich presnosť a správnosť nezodpovedáme).