Doprava do Smokovcov

Električka premávajúca zo Štrbského plesa do Smokovcov

Smokovce sa nachadzajú vo Vysokých Tatrách, v blízkosti hlavných turistických stredísk Štrbské Pleso a Tatranská Lomnica. Vzhľadom na vytvorenú dopravnú infraštruktúru, nie je problém cestovať vlakom alebo autobusom. Existuje niekoľko možností, ako cestovať. Tu je popísaných niekoľko z nich. Pre presné časy odchodov / príchodov môžete využiť stránku www.cp.sk. Okrem toho je vhodné pozrieť si aj mapu a prípadne nájsť si aj inú alternatívu, ako napríklad cestu cez Tatranskú Štrbu alebo Batizovce a Gerlachov.

Auto a parkovanie

Prvou z možností je cestovať autom, čo je asi aj najvýhodnejšie. Či už cestujete zo smeru Bratislava alebo Košice, ideálnou trasou je asi diaľnica do Popradu. Následne stačí zísť z diaľnice na smer Smokovce, pričom vzdialenosť Poprad - Smokovce je cca. 17 km.
Pre tých, čo sa chcú pokochať výhľadmi na Vysoké Tatry, odporúčame zísť z diaľnice napr. v Liptovskom Hrádku a prejsť postupne cez Pribylinu, Štrbské Pleso, Vyšné Hágy, Tatranskú Polianku a Tatranské Zruby. Čo sa týka parkovania, väčšina ubytovaní ponúka vlastné parkoviská. Druhou možnosťou je využiť platené parkoviská aj priamo v centre Smokovcov, nachádzajúce sa v blízkosti lyžiarskych svahov alebo apartmánových domov. Cena za parkovanie je rôzna, nám sa podarilo nájsť parkovanie za 1,3 € / hodinu, resp. za 5-6 € / deň.

Autobus

Do Smokovcov premáva autobusová linka z Popradu, pričom cesta trvá necelú polhodinu. Sú aj iné linky, premávajúce zo smeru Tatranskej Lomnice, ale výber závisí od miesta, kde sa nachádzate.

Vlak

Vlak patrí tiež medzi jeden z najpohodlnejších dopravných prostriedkov. Jednou možnosťou je docestovať do Popradu a následne z Popradu priamou linkou do centra Smokovcov.
Druhou možnosťou je využiť železničný spoj, prepájajúci Štrbské Pleso a Tatranskú Lomnicu. Či už nastúpite na Štrbskom Plese, v Tatranskej Lomnici alebo niekde na trase, vždy sa dopravíte aj do Smokovcov.

(Fotografie sú majetkom autora. Uvedené informácie sú len informatívne a za ich presnosť a správnosť nezodpovedáme).